Bezpieczne ferie – wizyta policjanta

 

Dbając o bezpieczeństwo naszych wychowanków w czasie zbliżających się ferii zimowych, 3 lutego w naszym przedszkolu, odbyło się spotkanie profilaktyczno – edukacyjne z udziałem dzielnicowego mł.asp. Tomasza Pytlarczyka.

Spotkanie poświęcone było między innymi zasadom bezpiecznego spędzania czasu wolnego w trakcie przerwy zimowej. Policjant omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu oraz bezpiecznych zachowań w domu (np. w trakcie pożaru lub powodzi). Rozmawiali także o bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Przedszkolakom zostały zaprezentowane filmiki i bajki edukacyjno – profilaktyczne. Dzieci brały żywy udział w dyskusji, co świadczy o zainteresowaniu tematem oraz wiedzą jaką już posiadają.

Na zakończenie wizyty pan policjant wręczył przedszkolakom kolorowanki, zaś od dzieci otrzymał pamiątkowe własnoręcznie wykonane podziękowania.