Dzień Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

We wtorek 21 stycznia 2020 roku w naszej grupie odbyła się ta wspaniała uroczystość. Z tej okazji przedszkolaki przedstawiły swoim najbliższym jasełka wcielając się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Tradycyjnie wystąpiła Rodzina Święta – Józef, Maryja, Jezus, pasterze, trzej królowie, aniołki. Z przyjemnością opowiedzieli oni przybyłym gościom historię narodzenia Jezusa przedstawioną ze swojej dziecięcej perspektywy. Uroku przedstawieniu dodawała nastrojowo udekorowana sala oraz piękna aranżacja muzyczna przygotowanych kolęd.

Następnie przedszkolaki obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.

W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się. Następnie były wspólne zabawy przy muzyce oraz konkursy, w których dziadkowie aktywnie uczestniczyli, co sprawiło dzieciom wiele radości. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.