Dzień Drzewa 🌳 – spotkanie z panem leśniczym

11 października grupa 6-latków świętowała Międzynarodowy Dzień Drzewa. Na tą specjalną okazję zaproszono leśniczego pana Piotra Goliszewskiego.

Pan Piotr opowiadał o istocie sadzenia drzew, o ich funkcjach i budowie. Dzieci słuchały z zainteresowaniem i chętnie zadawały pytania.

Odbyły się również z panem leśniczym  zajęcia praktyczne  – pod jego nadzorem przedszkolaki zasadziły brzozę na terenie placu przedszkolnego. Każdy przedszkolak miał swój udział w tym niecodziennym zadaniu. Sześciolatki wykopywały za pomocą łopaty dziury pod drzewko, następnie wspólnymi siłami obsadziły drzewko, zasypały, a także podlały brzozę, aby teraz pięknie wzrastała i była ozdobą naszego placu.

Przedszkolaki po zasadzeniu drzewka podziękowały panu Piotrowi za ciekawe zajęcia oraz otrzymały upominki i książki dla całej grupy od pana leśniczego.

Następnie grupa udała się do swojej sali, aby rozwiązać ukryty na kartach kod. Dzięki wzajemnej współpracy dzieci ułożyły jesienne drzewo i rozszyfrowały kod na swoich kartach pracy.