Dzień Kundelka ‍‍

 

Żeby zostać prawdziwym przyjacielem zwierząt, trzeba je najpierw dobrze poznać. Starszaki z przedszkola “Leśne Skrzaty” w Michałówce podjęły to wyzwanie.
Dwudziestego piątego października w “Dzień Kundelka” dzieci podczas zajęć dowiedziały się jak zbudowany jest pies, jak się nim opiekować żeby dobrze się z nami czuł, czym go karmić, żeby nie chorował oraz jakie przedmioty potrzebne są kiedy chcemy mieć psa.
Tego dnia nasze przedszkole odwiedzili również niezwykli goście Pani Jagoda Anczarska, zoopsycholog, trener psów, behawiorysta oraz jej sympatyczna towarzyszka miniaturowa pudlica Malina.
Podczas spotkania Pani Jagoda opowiedziała o psich zmysłach, wytłumaczyła jak komunikuje się z nami pies i jak go zrozumieć to co chce nam powiedzieć. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób podchodzić do psa, jak się z nim bezpiecznie przywitać oraz jak reagować kiedy pies na nas warczy, szczeka, czy kiedy chce nas zaatakować. Malina dzielnie pomagała swojej opiekunce, na koniec zaś pokazała kilka zabawnych sztuczek. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki zadawali mnóstwo pytań, na które Pani Jagoda odpowiadała z wielką cierpliwością. Po spotkaniu każde dziecko otrzymało kolorowankę z informacjami dotyczącymi naszych psich przyjaciół
Dziękujemy serdecznie za przybycie naszym gościom. Leśne Skrzaty już wiedzą “jak rozmawiać trzeba z psem” i z niecierpliwością czekają na to, by lepiej poznać kolejne zwierzęta.