INFORMACJA DLA RODZICÓW

Informacja dla rodziców

            W związku z doniesieniami na temat wzrostu przypadków wszawicy wśród dzieci, biorąc pod uwagę dobro państwa dzieci, zwracamy się z prośbą o podjęcie stosownych działań w domu, mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu  się  wszawicy.

Proponujemy zatem:

  1. Systematyczne przeglądy czystości włosów (najlepiej codziennie).

  2. W przypadku zaistnienia wszawicy, należy zakupić środek p/wszawicy, dostępny w aptekach i stosować zgodnie z załączoną instrukcją (na pewno należy taki zabieg powtórzyć).

  3. W zaistniałej sytuacji prosimy o informowanie nauczycieli oraz o pozostawienie dziecka w domu pod obserwacją ok. 2-3 dni lub do czasu całkowitego wyleczenia.

Szczegółowe informacje pod linkiem:

Wszawica_-_Pedukiloza__czyli_co_Twoje_dziecko_moze_miec_na_glowie

 

https://cloud1.edupage.org/cloud/Wszawica_-_Pedukiloza__czyli_co_Twoje_dziecko_moze_miec_na_glowie.pdf?z%3A%2B7J49DjLUxVeK9r0252KiwHW8PkbnxS5bH%2Fy1KqUaFFv1M50LLPzFTf34pIJgBjE48rRhZC1I43yj0Dn%2F745%2Bw%3D%3D