IV Bal Charytatywny dla Michałówki

Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia” – Albert Einstein. Powyższe słowa stały się hasłem przewodnim IV Balu Charytatywnego, który miał miejsce 19 stycznia 2019 r. w domu weselnym ,,Laurowy Dwór“ w Lipówkach.

Uroczystość zorganizowały połączone wspólnym celem Publiczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” i Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Michałówce.

Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Wójta Gminy Garwolin Marcina Kołodziejczyka, zastępcę Wójta Gminy Garwolin – Karolinę Kasprzak, przewodniczącego Rady Gminy Garwolin – Bernarda Makulca oraz wikarego Parafii Podwyższenia Świętego Krzyża w Miętnem – ks. Piotra Wasiljewa. Nie zawiedli również rodzice i pracownicy obu placówek, którzy licznie przybyli na wspólną zabawę.

Zebranych gości witały panie dyrektor – Zofia Czapska i Agnieszka Szczypek. Obie panie w przemówieniu inauguracyjnym podkreśliły, że wspólnym celem nas wszystkich jest dobro dziecka, a współpraca między rodzicami i wychowawcami powinna zawsze przynosić tak  wspaniałe efekty. Podziękowały organizatorom za inicjatywę i życzyły wszystkim udanej zabawy. Głos zabrały również przewodniczące Rady Rodziców: Agnieszka Zając – Kowalska i Magdalena Erdman- Rękawek, które zaakcentowały, że głównym celem jest integracja całego środowiska społecznego, co sprzyja dobrej współpracy. Wymieniły również, iż ze środków uzyskanych z poprzednich balów charytatywnych udało się zakupić m.in.: tablice interaktywne, pomoce naukowe, zestaw narzędzi diagnostycznych KORP, laptop do interpretacji wyników diagnozujących dzieci, zabawki, huśtawki na plac zabaw, ławki na plac przedszkola i szkoły, itp.

Prowadzącymi balu charytatywnego byli z-ca dyrektora Anna Czajka – Popińska oraz wiceprzewodniczący Rady Rodziców Jarosław Przybysz, którzy przedstawiali harmonogram imprezy i przebieg poszczególnych zabaw.

Taneczna część imprezy rozpoczęła się tradycyjnym polonezem przy dźwiękach znanych z filmu ,,Pan Tadeusz“. Wszystkich do tańca rozgrzewał zespół „The Black” , który trafił repertuarem w gusta uczestników imprezy.

Podczas balu charytatywnego na gości czekało mnóstwo atrakcji. Odbyła się zabawa fantowa, w której uczestnicy po wyczytanie losów odbierali nagrody ufundowane przez licznych sponsorów balu. Następnie odbyła się również licytacja prac wykonanych przez dzieci uczęszczające do przedszkola i szkoły w Michałówce oraz rękodzieł przygotowanych przez rodziców i przyjaciół obu placówek, specjalnie na okazję balu. Po licytacji nastąpiło losowanie nagród głównych. W tym roku były nimi: pierścionek z brylantem ufundowany przez Sklep Jubilerski „Collia”, Easy cook marki Tessa ufundowany przez firmę Lechpol, komplet walizek firmy Ochnik ufundowany przez Monikę i Artura Grzegrzółków, budowa strony internetowej ufundowana przez Emilia Graphic designer Emilia Szopa, 2 podwójne zaproszenia na bal karnawałowy który odbędzie 23.02.2019 ufundowany przez Powiatowy Ośrodek Zarządzania Lokalami – Hotel Miętne, makijaż permanentny ufundowany przez Urszulę Gawryś.

Organizatorzy za wsparcie IV Balu Charytatywnego składają wielkie podziękowania wszystkich sponsorom:

 • Kruger&Matz
 • Sklep Jubilerski „Collia”
 • „Las Woda” Park Rekreacyjno Biznesowy
 • Hotel Miętne Powiatowy Ośrodek Sportu
 • Małgorzata i Tomasz Kuźma firma STEP
 • Monika i Artur Grzegrzółka
 • Urszula Gawryś- makijaż permanentny
 • Wyroby Domowe Małgorzata i Jacek Elis
 • JK Flower Dekoratornia
 • LAMEX
 • PROLECH
 • Laurowy Dwór
 • Zespół THE BLACK
 • Akzo Nobel
 • Hotel Sulbin
 • Agencja Ubezpieczeniowa Beata Ożarek
 • Restauracja Ogniem i Piecem
 • Biuro Turystyczne Adrian Pogożelski WawaGra
 • Pływalnia Miejska Garwolanka
 • Centrum Sportu i Kultury
 • Coś Pięknego Krystyna Kułak
 • Mydlarnia u Franciszka
 • Pizzeria Pepperoni
 • „Rammit” Wawrzyniak producent obuwia
 • Czarny Kot
 • Meble” Waldi”
 • ReNail- Renata Rękawek
 • Vital Med- Centrum Medyczne
 • Emilia Szopa- grafik komputerowy
 • MMM Momenty Marzenia Miłość- kwiaciarnia
 • STIHL- Elektromechanika Michał Lach
 • Derma Clinic- Paulina Baran
 • Epewex- Teresa i Waldemar Rachwalak
 • Wójt Gminy Garwolin
 • Sala Zabaw „Kraina Czarów”
 • Osman Medical
 • Księgarnia „Mądra Sowa”
 • Biuro projektowe „Mały Domek”
 • OlStyl- Dekoracje Ślubne i Okolicznościowe Sebastian Mazek
 • Magda Miętus „ Kreatywnie MM”
 • Studio Urody NINNETTE Garwolin
 • Hurtownia owocowo-warzywna LOBO
 • Lodziarnia „Domareccy”
 • Magdalena i Paweł Ostrowscy
 • Magdalena Erdman-Rękawek
 • Agnieszka Rosa- Malowany Garaż
 • Radca Prawny Tomasz Rzętała
 • Anna i Paweł Szwagulińscy
 • Małgorzata Białecka
 • Carinii- producent obuwia
 • Świat Herbat
 • Baby Shop
 • Toys Shop
 • Sklep Bartek/Befado
 • Fryzjerstwo& kosmetyka Iwona Siwek
 • Atelier Fryzjerstwa K&M
 • Twórcza Zagroda
 • Monika Metera- artysta plastyk
 • Karolina Sokół- Restauracja McDonalds
 • Agnieszka Góźdź
 • Agnieszka Czyżkowska
 • Klub Malucha
 • Patrycja Skibińska
 • Kwiaciarnia Magnolia
 • Galeria Kwiatów
 • Iwona Ostrowska
 • Joanna Grzegrzółka
 • Sklep wielobranżowy Maria Domańska
 • Księgarnia KROKUS
 • Dariusz Mikulski AUTOTECH
 • Paulina Hagel-Kowalska
 • Kamila Biernacka
 • Marlena Szostak
 • Forever Visage- Katarzyna Żołądek- Kaczorowska
 • Nevill Beata Winek
 • Aneta Piłka
 • Agnieszka Gałązka
 • Exclusive- Salon fryzjersko-kosmetyczny Garwolin
 • Simply Light- nowoczesne oświetlenie
 • Patrycja i Marek Wargoccy
 • Profesjonalne Studio Fotografii Cyfrowej Piotr Wojciechowski
 • Ewa i Artur Świeczka
 • Ink Noise Tattoo- Daniel Hejduk
 • Hanna Przybysz- Żołądek
 • Top Service Garwolin- Tomasz Rękawek
 • Marlena Duchna
 • Piekarnia Żabczyńscy
 • Kebab Centrum
 • Chilli Mili
 • INTER-PROFIL
 • Anna i Andrzej Moch
 • Agnieszka Zając-Kowalska i Piotr Kowalski
 • Centrum Urody Garwolin
 • Alk Med rehabilitacja Łukasz Kuśmierkiewicz