Kreatywne zabawy z AkzoNobel

Dzięki firmie AkzoNobel nasze przedszkolaki wzięły udział w niecodziennych zajęciach, które poprowadziły pracownice firmy i zarazem mamy naszych podopiecznych. Zajęcia pt.: „Chodź pomaluj mój świat – czyli po co nam farby?” odbyły się w ramach realizacji projektu Community Program #AkzoNobelCares. Projekt ten miał na celu m.in.: rozwój wykształcenia i kompetencji STEM (czyli nauka, technologia, inżynieria i matematyka), aktywizację dzieci, rozwój wyobraźni technicznej.

Dzieci na zajęciach dowiedziały się o historii farb, co to są farby, w jakim celu się je używa oraz mogły wykonać test farb. Każda z grup w zależności od wieku miała możliwość udziału w różnych kreatywnych ćwiczeniach. Zadania, z którymi chętnie i z przyjemnością zmierzyły się skrzaty to m,in.: malowanie sznurkiem, szczoteczkami do zębów, sprayem, akwarelą na kredce świecowej czy odciskanie owoców w farbie. Na koniec zajęć dzieci od firmy AkzoNobel otrzymały upominki.

Dziękujemy firmie AkzoNobel za możliwość udziału w projekcie, który umożliwił poszerzenie wiedzy, zdobycie nowych umiejętności przedszkolakom, którym zajęcia bardzo się podobały i mogły spędzić czas w miłej atmosferze.