Leśne Skrzaty odwiedziły policjantów

W środę (05.06.2019 r.) dzieci wraz z paniami z Publicznego Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Michałówce odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Garwolinie, gdzie została im przybliżona praca policjanta oraz przypomniane ważne zasady bezpieczeństwa.

Na miejscu przedszkolaki spotkały się z panią Małgorzatą Pychner oraz z dzielnicowym Tomaszem Pytlarczykiem, którzy oprowadzali je po budynku Komendy, opowiadali o pracy w policji, prezentowali umundurowanie oraz służbowe wyposażenie. Dzieci chętnie przymierzały policyjny kask, oglądały pałkę szturmową oraz tarcze ochronną.

Największe wrażenie zrobiły na dzieciach sprzęty wykorzystywane przez policyjnych techników kryminalistyki oraz zabezpieczenie własnych linii papilarnych zostawionych na drzwiach jednego z pomieszczeń. Na pamiątkę przedszkolaki odbiły swoje odciski palców na kartce.

Dużym zainteresowaniem cieszył się motocykl policyjny oraz radiowóz, do którego dzieci mogły wejść. Radość wśród najmłodszych wzbudziła także okazja zobaczenia się jeszcze raz z Dorą – psem policyjnym, która gościła u nas w przedszkolu w październiku ub r.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie nasi wychowankowie wręczyli na ręce pani policjantki pamiątkowy dyplom. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.