Leśny Skrzat dba o świat! 🌎

Zarówno małym jak i dużym Leśnym Skrzatom los naszej planety nie jest obojętny, dlatego podczas codziennych aktywności, staramy się być „Eko”.
W czasie zajęć dowiadujemy się jak segregować odpady i dlaczego to takie ważne, dbamy o środowisko  organizując zbiórki baterii i plastikowych zakrętek oraz przynosząc do przedszkola mnóstwo rzeczy którym staramy się dać drugie życie.
Lubimy kiedy jest kolorowo, dlatego w naszych salach i na naszych korytarzach pojawiają się  tajemnicze stwory i roboty zbudowane ze starych kartonów, i różnych pojemników oraz przeróżne makiety, którymi chętnie się bawimy. Wykorzystujemy skrawki materiałów i niepotrzebne ubrania stworzenia ciekawej biżuterii, Przytulanek i wesołych świątecznych skrzatów, a puste słoiki z naszej spiżarni wykorzystujemy  do wykonania jesiennych i świątecznych  lampionów. W tym roku nasze jesienne lampioniki ozdobiliśmy kolorowymi serwetkami wykorzystującmetodę dequpage i wypełniliśmy woskiem ze starych świec.
Wiemy jak ważne dla naszej planety są drzewa, dlatego staramy się sadzić ich jak najwięcej i z radością uczestniczymy w ogólnopolskiej  akcji  #sadzimy  kierowanej przez Nadleśnictwo Garwolin.
Tej jesieni dowiedzieliśmy się, że z darów jesieni można układać fantastyczne różnobarwne mandale, układać ścieżki sensoryczne i tory przeszkód! Bawiliśmy się wspaniale!
Wszyscy z niecierpliwością czekamy na nowe świąteczne  i zimowe recyklingowe pomysły!