Lisie Jamy – Pamiętamy!

 

Ministerstwo Edukacji  Narodowej zachęcało wszystkie placówki oświatowe do udziału w akcji pod hasłem „Szkoła pamięta”, aby w dniach, w których szczególnie wspominamy bliskich zmarłych, pamiętać  również o tych bohaterach naszej wolności, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej.
Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w tym przedsięwzięciu. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których szczególnie wspominamy zmarłych.
28 października 2022r. najstarsze przedszkolaki (6-latki) wraz ze swoimi opiekunami odwiedzili groby zmarłych ofiar
ll wojny światowej w Lisich Jamach w lesie ,,Kotwica” w okolicach wsi Miętne.
Przedszkolaki wraz z paniami złożyły kwiaty i zapaliły znicze na grobach poległych. Ten patriotyczny spacer kształcił dzieci w poczuciu miłości do Ojczyzny, przekazał pamięć o bohaterach i wydarzeniach , wspierał rozwój świadomej przynależności do regionu, narodu i wspólnoty lokalnej oraz poczuciu szacunku do zmarłych, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju.