“Mali przyjaciele przyrody”

W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pt. „Mali przyjaciele przyrody” we współpracy z Nadleśnictwem Garwolin oraz firmą AkzoNobel w Pilawie. Priorytetem zajęć było wzbudzenie w dzieciach miłości do przyrody i chęci o jej dbanie oraz ćwiczenie umiejętności inżynierskich poprzez wykonanie prostych konstrukcji (zajęcia STEM).

Pani Ania Bolesty z Nadleśnictwa przekazała dzieciom garść informacji i ciekawostek przyrodniczych. Przedszkolaki poznały różne gatunki ptaków oraz dowiedziały się o ich dokarmianiu, co lubią, a po czym źle się czują. Dzieci dowiedziały się również, że od chlebka i bułek ptaki chorują, za to kaszę mogą spokojnie jeść. Dlatego Leśne Skrzaty będą  wiedzieć co zabierać na długie spacery z rodziną.

Na koniec przedszkolaki konstruowały domki dla ptaków, co było nie lada wyzwaniem dla małych paluszków. Ich piękne dzieła zawisną w przedszkolu i w przyszłym roku zimą będą mogły ptaki dokarmiać. Karmniki zostały pomalowane dobrymi lakierami marki Sadolin.

Dziękujemy Nadleśnictwu w Miętnem oraz firmie AkzoNobel w Pilawie za ciekawe zajęcia oraz upominki.