Niebieskie serca – razem dla autyzmu 💙💙💙

2 kwietnia obchodzony jest 艢wiatowy Dzie艅 艢wiadomo艣ci Autyzmu. Celem tego wydarzenia jest zwi臋kszenie 艣wiadomo艣ci i wra偶liwo艣ci na temat autyzmu oraz zwr贸cenie uwagi na problemy z jakimi borykaj膮 si臋 osoby z tym zaburzeniem oraz ich najbli偶si.

W obchody tego wyj膮tkowego dnia jak co roku w艂膮czy艂o si臋 Publiczne Przedszkole 鈥濴e艣ne Skrzaty鈥 w Micha艂贸wce. Rok temu obchody przenios艂y si臋 ca艂kowicie do Internetu – przedszkolaki razem z rodzicami 艣wiecili na niebiesko w swoich domach.

Jednak偶e w tym roku ca艂a akcja odby艂a si臋 ju偶 w pi膮tek 26 marca, nieco wcze艣niej z racji zapowiedzianego w czwartek zawieszenia pracy stacjonarnej przedszkoli.

Dlatego u 鈥濴e艣nych Skrzat贸w鈥 nast膮pi艂o pe艂na mobilizacja! Kolorem przewodnim w tym dniu by艂 niebieski, kt贸ry symbolizuje solidarno艣膰 z osobami zmagaj膮cymi si臋 z autyzmem. Dzieci, nauczyciele i pracownicy przedszkola 鈥瀦a艣wiecili na niebiesko鈥 ubieraj膮c si臋 na ten kolor. Przedszkole by艂o pe艂ne niebieskich balon贸w, puzzli oraz pi臋knych prac plastycznych. Skrzatom zosta艂a przybli偶ona tematyka tego zaburzenia, rozmawia艂y o trudno艣ciach os贸b z autyzmem w postrzeganiu 艣wiata, porozumiewaniu si臋 i kontaktach spo艂ecznych.

Uwie艅czeniem wsp贸lnej akcji by艂o stworzenie wielkiego, niebieskiego serca na placu przedszkolnym ♥

W Publicznym Przedszkolu 鈥濴e艣ne Skrzaty鈥 w Micha艂贸wce organizowane s膮 r贸偶norodne dzia艂ania szerz膮ce ide臋 integracji: m.in. Obchody Dnia Kolorowej Skarpety 鈥 Downa.