“Od ziarenka do bochenka”

Dnia 15.10.2019 r. w ramach realizacji zajęć o tematyce: „Od ziarenka do bochenka” dzieci z Publicznego Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Michałówce wraz z paniami udały się na wycieczkę do Młyna i Piekarni „K.W.S. Żabczyńscy” w Łaskarzewie. Podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda młyn i piekarnia od środka.

Pierwszy przystanek odbył się w Młynie. Dzieci zapoznały się nazwami maszyn, sposobem przetwarzania ziarna i zobaczyły urządzenia, które były niezbędne do produkcji mąki. Przedszkolaki dowiedziały się jaką drogę musi odbyć ziarno, by trafić z młyna do piekarni oraz miały okazję poznać oraz dotknąć różne rodzaje zbóż oraz mąki.

Następnie Leśne Skrzaty odwiedziły piekarnie, w której wszystko było ciekawe: mieszałki i dzieże do wyrabiania na ciasto, linia do produkcji bułek słodkich, piece i wózki piekarnicze.

Z wielkim zainteresowaniem przedszkolaki przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownicy piekarni pokazywali sposoby zaplatania warkocza, słodkich bułeczek lub ciastek domowych. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb, bułki, ciasteczka.

Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi ciasteczkami, pączkami oraz bułeczkami. Słodką przyjemność sprawiło dzieciom delektowanie się tymi wypiekami.

Serdecznie dziękujemy firmie „K.W.S. Żabczyńscy” za możliwość wizyty w młynie i piekarni oraz pracownikom za okazaną gościnność, bardzo miłą atmosferę oraz wzbogacenie naszej wiedzy i przekazanie cennych informacji.