Orszak Trzech Króli

W dn. 6 stycznia 2020 r. główną ulicą Miętnego przeszedł Orszak Trzech Króli organizowany po raz pierwszy przez Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Michałówce oraz Kościół Parafialny w Miętnem. Wspólnie maszerowała również Szkoła Podstawowa w Michałówce.

Hasłem tegorocznego Orszaku były słowa „Cuda, cuda ogłaszają” z kolędy „Dzisiaj w Betlejem”. Orszak Trzech Króli wyruszył spod przedszkola do Kościoła Parafialnego, gdzie odbyła się msza św., której przewodniczył ks. proboszcz Jerzy Janowski.

W barwnym korowodzie ze śpiewem na ustach udział wzięły całe rodziny, mieszkańcy, w koronach i strojach przygotowanych do wspólnego świętowania.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim za piękne, wspólne przeżywanie Święta Objawienia Pańskiego. Szczególne podziękowania i słowa uznania kierujemy do dzieci przedszkolnych, uczniów oraz młodzieży za tak liczny udział.

Dziękujemy również Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Miętnem oraz państwu Mikulskim za pomoc i wsparcie przy organizacji Orszaku.