Owocowy zawrót głowy ;)

Leśne Skrzaty wykazały się w tygodniu dotyczącym owoców kulinarnymi umiejętnościami.

Razem z paniami przedszkolaki piekły ciasta, robiły soki, sałatki, owocowe szaszłyki. Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty, omawiały przybory, z których korzystały, aż w końcu ze skupieniem na twarzy zabrały się do pracy.

W trakcie zajęć doskonaliły umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD, który ułatwia pracę w kuchni. Ponadto kształciły umiejętności współpracy w grupie, czerpały radość ze wspólnego tworzenia posiłków oraz doskonaliły umiejętność samodzielnego przygotowywania prostych potraw. Zapach piekących się ciast wypełnił całe przedszkole.

Przedszkolaki świetnie się bawiły i z przyjemnością próbowały swoich wytworów.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu zajęć 🙂