Pasowanie na Le艣nego Skrzata 📃✏️🎉

 

We wtorek 31 maja 2022 r. w naszym przedszkolu odby艂o si臋 Pasowanie na Le艣nego Skrzata. To Wielki Dzie艅 dla najm艂odszych przedszkolak贸w.
Dzieci ci臋偶ko pracowa艂y ca艂y rok, pozna艂y nowych koleg贸w i nowe kole偶anki, uczy艂y si臋 zasad panuj膮cych w przedszkolu, 膰wiczy艂y samodzielno艣膰 a przede wszystkim mierzy艂y si臋 z byciem w nowym miejscu z nowymi osobami i to bez rodzic贸w. Zdobyte przez nich do艣wiadczenie zosta艂o nagrodzone uzyskaniem tytu艂u Le艣nego Skrzata, kt贸re otrzyma艂y podczas uroczysto艣ci pasowania.
Pani Dyrektor ka偶dego najm艂odszego przedszkolaka wyczytywa艂a i wielkim czarodziejskim o艂贸wkiem dokonywa艂a pasowania.
Zanim to si臋 jednak wydarzy艂o, dzieci z u艣miechami na twarzach ta艅czy艂y, recytowa艂y wierszyki i 艣piewa艂y piosenki otrzymuj膮c od rodzic贸w gromkie brawa.
Nast臋pnie przedszkolaki zmierzy艂y si臋 z torem przeszk贸d, kt贸ry przeszli be偶 偶adnych trudno艣ci. Na ko艅cu toru mieli do spr贸bowania Eliksir Skrzata, kt贸ry by艂 bardzo kwa艣ny a po tym zrobi膰 u艣miechni臋ta min臋. Z dum膮 i powag膮 wyrecytowali tekst przyrzeczenia i za艣piewali uroczy艣cie piosenk臋, 偶e s膮 przedszkolakami.
Na najm艂odszych Le艣nych Skrzat贸w czeka艂 jeszcze jeden prezent. By艂o to przedstawienie teatralne w wykonaniu rodzic贸w oraz pa艅 z grupy, kt贸rzy zaprezentowali inscenizacj臋 pt. 鈥濩zerwony Kapturek鈥.
Ka偶dy aktor starannie przygotowa艂 si臋 do swojej roli. Doskonale przygotowana scenografia i kostiumy idealnie odzwierciedli艂y klimat przedstawionej bajki. Inscenizacja wzbudzi艂a w ma艂ych widzach wiele emocji. Wyst臋p zako艅czy艂 si臋 wsp贸lnie od艣piewan膮 piosenk膮 i gromkimi brawami.
Wszystkim rodzicom 鈥 aktorom bior膮cym udzia艂 w przedstawieniu serdecznie dzi臋kujemy za po艣wi臋cony czas i za zaanga偶owanie w wystawianie bajki.
By艂a to niesamowita niespodzianka dla dzieci.
Po podzi臋kowaniach i po偶egnaniu go艣ci wsp贸lnie 艣wi臋towali pa艂aszuj膮c s艂odki pocz臋stunek. To by艂 dzie艅 pe艂en emocji i silnych wra偶e艅, od dzi艣 najm艂odsza grupa sta艂a si臋 przedszkolakami, gotowymi na zdobywanie nowych umiej臋tno艣ci