„Podróż Skrzata Dookoła Świata” – Dzień Rodziny

W czwartek 30 maja w Publicznym Przedszkolu Leśne Skrzaty w Michałówce, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, nasi podopieczni i ich rodzice obchodzili Dzień Rodziny. Tematem przewodnim tego rodzinnego pikniku była „Podróż Skrzata Dookoła Świata”. Na ten dzień, przedszkolny plac zamienił się w mapę z kontynentami z przeróżnymi niespodziankami. To był czas na wspólne zabawy rodziców ze swoimi dziećmi, a także na dostarczanie uczestnikom festynu wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju.

Uroczystość rozpoczęła się od piosenki „Kolorowe dzieci” oraz „Zdrowie jemy” w wykonaniu wspaniale śpiewającego przedszkolnego chórku. Następnie na scenie tradycyjnie pojawiła się utalentowana grupa teatralna rodziców przedszkolaków, która przygotowała fenomenalne przedstawienie o Czerwonym Kapturku.

Zaś ostatnia część artystyczna była taneczna i kolorowa. Wszystkie grupy przedszkolne przedstawiły różnorodne tańce świata: hiszpański a la flamenco, bollywood, kowbojski, latynoski – samba, afrykański oraz taniec pingwinów. Leśne Skrzaty zaprezentowały się uroczo w strojach z różnych zakątków świata, które przygotowywały panie, zaś szyła nasza uzdolniona p. Teresa. Dla swoich rodziców przedszkolaki własnoręcznie wykonały prezenty.

Po występach na rodziców z dziećmi czekały rozmaite atrakcje oraz kąciki kulturowo – kulinarne. Można było skosztować apetyczne hot – dogi rodem z Ameryki, nachosy z różnymi dipami, egzotyczne owoce z czekoladową fontanną, posmakować halawy, indyjskiego słodkiego deseru, jak również zajadać smaczne lody oraz dania z grilla. W innych kącikach czekały na dzieci kolorowe i przeróżne tatuaże wodne, malowanie buziek farbkami, fotobudka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchańce – zamek ze zjeżdżalnią oraz mechaniczny byk rodeo.

Dzień Rodziny u Leśnych Skrzatów zdecydowanie należał do bardzo udanych. Miło było patrzeć na radosne twarze dzieci i integrujących się rodziców.

Wydarzenie było także okazją do wzbogacania wiadomości na temat życia ludzi w różnych zakątkach naszej planety oraz poznania ich wesołych zabaw.

Składamy na ręce Pana Wójta Marcina Kołodziejczyka serdeczne podziękowania Gminie Garwolin za przekazane środki na organizację Dnia Rodziny, jak również dziękujemy za wsparcie Magdalenie i Pawłowi Ostrowskim, Ewie i Piotrowi Grzonkowskim oraz SuperDrob S.A.