“Razem na niebiesko dla autyzmu”

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby z tym zaburzeniem oraz ich najbliżsi.

Publiczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Michałówce również pamiętało o tym dniu i z uwagi na obecną sytuacją, obchody przeniosły się do Internetu. Rodzice wraz z dziećmi odpowiedzieli na ogłoszenie nauczycielek i włączyli się w internetową akcję „Razem na niebiesko dla autyzmu”. Akcja polegała na spędzeniu tego dnia w domu na niebiesko, zachęcając tym samym do ubrania się na ten kolor, wymalowania dłoni na niebiesko lub wykonanie pracy plastycznej.

Kolorem przewodnim w tym dniu był niebieski, ponieważ symbolizuje solidarność z osobami zmagającymi się z autyzmem.

Pragniemy podziękować wszystkim rodzicom i naszym przedszkolakom, że zaświecili na niebiesko i w ten sposób zechcieli pokazać solidarność z osobami z autyzmem.