Razem na niebiesko dla autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby z tym zaburzeniem oraz ich najbliżsi.

W obchody tego wyjątkowego dnia włączyło się Publiczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Michałówce. Kolorem przewodnim w tym dniu był niebieski, który symbolizuje solidarność z osobami zmagającymi się z autyzmem. Dzieci, nauczyciele i pracownicy przedszkola „zaświecili na niebiesko” ubierając się na ten kolor. Przedszkole było pełne niebieskich balonów, niebieskich puzzli, naklejek dla rodziców oraz gazetek poświęconych autyzmowi. Skrzatom została przybliżona tematyka tego zaburzenia, rozmawiały o trudnościach osób z autyzmem w postrzeganiu świata, porozumiewaniu się i kontaktach społecznych oraz umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnej sytuacji tych osób.

Uwieńczeniem wspólnej zabawy było wykonanie pięknych prac plastycznych.

W Publicznym Przedszkolu „Leśne Skrzaty” w Michałówce organizowane są różnorodne działania szerzące ideę integracji: m.in. Obchody Dnia Kolorowej Skarpety – Światowego Dnia Zespołu Downa.