Spotkanie z policjantami 👮‍♂️🚔

 

W czwartek 23 września 2021 roku  odwiedzili nas dzielnicowi asp. Tomasz Pytlarczyk i st. sierż. Jarosław Buczek z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.
Przedszkolakom został przybliżony zawód policjanta. Dzielnicowi zaprezentowali najmłodszym służbowe wyposażenie, które dzieci z zaciekawieniem oglądały i przymierzały. Niektórzy mogli dowiedzieć się w jaki sposób pobiera się odciski linii papilarnych.
Poruszone zostały również tematy dotyczące zagrożeń ze strony osób nieznajomych, czyli zasady zachowania się w sytuacji, gdy zaczepione zostaną przez osoby obce, mające złe zamiary.
Ponadto podczas prelekcji w terenie przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Policjanci podkreślali jak istotne jest używanie elementów odblaskowych po zmroku, dzięki którym pieszy i rowerzysta jest bardziej widoczny na drodze.
Każdy przedszkolak otrzymał gadżet odblaskowy ufundowany przez Urząd Gminy Garwolin. Dużym zainteresowaniem cieszył się radiowóz, do którego każdy mógł wsiąść, zwłaszcza do przedziału dla osób zatrzymanych.
Na zakończenie spotkania przedszkolaki w ramach wdzięczności wręczyły policjantom wykonane ręcznie podziękowania.