Teatrzyk „Bocian i żaba” 🎭


Dnia 16 marca do “Leśnych Skrzatów” zawitali aktorzy z teatru “Krak-art” z Krakowa na zaproszenie GCAK w Sulbinach.

Przedstawienie teatralne “Bocian i żabka”z wielkim zachwytem oglądały wszystkie nasze przedszkolaki.

Obejrzeliśmy opowieść o niesfornej żabce Hanusi, która nie słuchając przestróg bliskich, w toku zabawy oddala się od domu i trafia na łąkę – terytorium odwiecznych wrogów żab czyli bocianów. Czy nowo poznany bociek Marianek okaże się groźnym wrogiem czy przyjacielem dla małej żabki?

W trakcie spektaklu przedszkolaki poznały zwierzęta mieszkające w lesie i na mokradłach. Dzieci miały wiele okazji do zabaw, gdyż przedstawienie utrzymywane było w konwencji: „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Wesołe piosenki, zabawy ruchowe i zabawne dialogi umilały czas najmłodszym.

Treści zawarte w spektaklu przypominają dzieciom, aby słuchały przestróg osób starszych, ostrzegają przed stereotypową oceną innych, a także uczą tolerancji.

Dziękujemy Pani Kindze Smak- Lasockiej  z GCAK w Sulbinach za możliwość obejrzenia spektaklu.