Wizyta funkcjonariuszy i psa policyjnego‍ ‍‍

 

W czwartek 17 listopada  2022 roku Publiczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Michałówce odwiedzili policjanci z KPP Garwolin. Najważniejszym gościem spotkania był policyjny owczarek niemiecki Frida.
Przewodnik psa mł. asp. Dariusz Domaszczyński opowiedział dzieciom o specyfice pracy i zadaniach policyjnego psa oraz zaprezentował pokaz umiejętności swego czworonoga.
Dzieci były bardzo podekscytowane wizytą tak niecodziennego gościa w przedszkolu i aktywnie włączały się w prowadzone spotkanie, chętnie zadawały pytania.
Przedszkolakom przypomniano także zasady postępowania w kontakcie z obcym psem oraz zasady obrony przed agresywnymi psami. Dzieci przećwiczyły obronę w przypadku, gdy agresywny pies nie zdoła nas przewrócić oraz w sytuacji, gdy zostaniemy przewróceni na ziemię.
Leśnym skrzatom również został przybliżony zawód policjanta. Dzielnicowy asp. Tomasz Pytlarczyk zaprezentował najmłodszym służbowe wyposażenie, które dzieci z zaciekawieniem oglądały i przymierzały.
Przedszkolaki  przypomniały sobie numer alarmowy oraz zasady wzywania pomocy, gdy ktoś jej potrzebuje.  Dzielnicowy omawiał również podstawowe zasady ruchu drogowego oraz podkreślał jak istotne jest używanie elementów odblaskowych po zmroku, dzięki którym pieszy i rowerzysta jest bardziej widoczny na drodze. Najmłodsi otrzymali odblaski oraz kolorowankę.
Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły policjantom dyplomy.
Dziękujemy asp. Tomaszowi Pytlarczykowi  i mł. asp. Dariuszowi Domaszczyńskiemu  za przekazanie wiedzy i mile spędzony czas.