Wycieczka 4 – latków do Garwolina

28 października 2019 r. (poniedziałek) dwie grupy 4 – latków wybrały się na wycieczkę autokarową do Garwolina. Pierwszym miejscem, które odwiedziły była Straż Pożarna. Strażacy z wielkim zaangażowaniem opowiedzieli o swoim zawodzie, zaprezentowali stroje odpowiednie do różnych akcji ratowniczych. Największą atrakcją jednak była możliwość wejścia do wozu strażackiego, a także przewrócenie pachołka prądem wody.

Drugim punktem wycieczki była wizyta w Restauracji Diavolla. Dzieci zapoznały się ze sposobem przyrządzania pizzy. Dowiedziały się również z jakich składników składa się ciasto, z czego robiony jest sos, jak wygląda piec do wypiekania oraz w jaki sposób kroi się gotową pizzę. Największe wrażenie zrobiła degustacja własnoręcznie przygotowanej pizzy. Wizyta ta, była również dobrym sposobem uwrażliwienia dzieci na kulturalne zachowanie się w restauracji.

Wycieczka była bardzo udana. Wróciliśmy do przedszkola bogatsi w nową wiedzę i doświadczenia.